Main menu

Suzuki Warsaw Masters 2008

Tenisowy turniej pokazowy Suzuki Warsaw Masters w roku 2008 został rozegrany po raz pierwszy w dniach 30 kwietnia - 4 maja na kortach KS Warszawianka w Warszawie. Do udziału w zawodach zgłosiło się sześć zawodniczek, które rywalizowały w fazie grupowej o awans do półfinałów, a następnie o finał. Turniej rozgrywany był na kortach ziemnych (mączka ceglasta, europejska).Starania o zorganizowanie w stolicy Polski pokazowej imprezy rozpoczęto po tym, jak sponsorzy wycofali się i turniej J&S Cup (druga kategoria w Sony Ericsson WTA Tour) został usunięty z kalendarza rozgrywkowego. Decyzję podano do publicznej informacji 12 listopada 2007. Wkrótce poinformowano o zaakceptowaniu nowego pomysłu. Największą gwiazdą pierwszej edycji była Amerykanka Lindsay Davenport multimistrzyni turniejów wielkoszlemowych, medalistka olimpijska oraz była liderka klasyfikacji WTA. Wystąpiły również Swietłana Kuzniecowa (mistrzyni US Open 2004) oraz Jelena Diemientjewa - dwukrotna wicemistrzyni Wielkiego Szlema. Spośród reprezentantek Polski zagrały Agnieszka Radwańska i Marta Domachowska 10 kwietnia 2008 roku ustalono podział tenisistek na grupy - niebieską i czerwoną. Finał zawodów odbył się 4 maja 2008 roku.Pierwszego dnia zawodów, 30 kwietnia, Maria Kirilenko pokonała Lindsay Davenport w dwóch setach. Amerykanka przyleciała do Warszawy dzień wcześniej z Los Angeles (dziewięć godziny różnicy czasowej). Także w środę, w pojedynku dwóch Polek, Marta Domachowska wygrała z Agnieszką Radwańską Krakowianka zeszła z kortu w wyniku choroby wirusowej, która uniemożliwiała jej grę.W czwartek, 1 maja, Marta Domachowska sensacyjnie pokonała w dwóch krótkich setach Jelenę Diemientjewą zapewniając sobie tym samym awans do półfinału z pierwszego miejsca w grupie czerwonej. W drugim spotkaniu Swietłana Kuzniecowa wygrała ze swoją rodaczką Marią Kirilenko w trzech setach. Mecz był przerywany opadami deszczu. Mimo porażki Kirilenko również zapewniła sobie miejsce w półfinale.Trzeciego dnia imprezy, 2 maja, w pierwszym meczu Swietłana Kuzniecowa wygrała 6:4, 6:4 z Lindsay Davenport i tym samym wygrała grupę niebieską, kończąc z bilansem setów 4:1. W kolejnym spotkaniu Jelena Diemientjewa pokonała po ponad dwugodzinnej grze Agnieszkę Radwańską w trzech setach.W półfinałach zagrały Kuzniecowa z Diemientiewą, a Domachowska z Kirilenko. Polka przegrała z wyżej klasyfikowaną Rosjanką 5:7, 3:6. W drugim półfinale Swietłana pokonała także w dwóch setach Jelenę.Mecz o 3 miejsce zakończył się zwycięstwem Dementiewej nad Domachowską 6:3, 6:3. W ten sposób Rosjanka zrewanżowała się Polce za porażkę w fazie grupowej.W spotkaniu finałowym Swietłana Kuzniecowa po raz drugi w tym turnieju pokonała Marię Kirilenko i tym sposobem zajęła 1 miejsce.WynikiTabelaWynikiTabelaPółfinałyMecz o 3 miejsceFinał
Tenisowe turnieje toczą się przez większą część roku, jednak tych, którzy nie potrafią żyć bez sportu (jak ja) może zainteresuje: Serwis dla fanów sportów zimowych - Portal Skoki narciarskie albo o hokeju .

Newsy Tenis ziemny według kraju:

Agnieszka Radwańska w półfinale Wimbledonu!

Polka wygrała swój ćwierćfinał na Wimbledonie. Po raz pierwszy w karierze Agnieszka Radwańska zagra w półfinale turnieju z cyklu wielkiego Szlema. Mecz już 5.07. o godzinie 14! Przeciwniczką Polki będzie Angelique Kerber
GotLink.pl - noclegi kwatery nocowanie kwatery w Makowie Podhalańskim nocleg na kwaterze w górach - ośrodki wypoczynkowe mazury Szczytno ośrodki wypoczynkowe mazurskie ośrodki wypoczynku - dysk sensoryczny - wolne domki na nocleg w domkach wolne domki Rewa last minute domki nad morzem - wolne miejsca na noclegi wolne pokoje Hel last minut nad morzem